18.06.2014

První milion korun věnován na snížení státního dluhu

Nadační fond prezidenta republiky v úterý dne 14. června 2014 splnil slib a věnoval první milion korun na snížení státního dluhu České republiky. 

Na Pražském hradě se při té příležitosti uskutečnila tisková konference za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana a 1. místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše.

Prezident republiky, který každý měsíc věnuje třetinu svého platu ve prospěch fondu na splácení státního dluhu, společně s ministrem financí přestřihli, a tím znehodnotili, státní dluhopis ve výši jednoho milionu korun. 

„Dnes máme první slavnostní okamžik, kdy předávám ministru financí státní dluhopis ve výši prvního milionu korun, a i když si samozřejmě uvědomuji, že je to jenom symbolická částka, která státní dluh nespasí, tak je to jakási morální výzva, v některých případech morální facka, těm, kdo zodpovídají za zvyšování státního dluhu v minulosti. A protože i já jako bývalý premiér se hlásím ke své odpovědnosti, tak tam měsíčně posílám oněch šedesát tisíc korun,“ prohlásil prezident republiky.

Znehodnocením státního dluhopisu ve výši jednoho milionu korun byla poprvé, byť symbolicky, splacena jistina státního dluhu.

 

Prezident republiky Miloš Zeman na tiskové konferenci zároveň vysoce ocenil všechny přispěvatele nadačního fondu určeného na splácení státního dluhu.

Fotogalerie

Zobrazit všechny aktuality

Přispět pro
Nadační fond Miloše Zemana

Předem bychom Vám chtěli poděkovat za Váš zájem o zaslání finančního daru Nadačnímu fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana.

V současné době je možné přispět zasláním Vašeho daru bankovním převodem na účet fondu č. 123123/6000
Děkujeme!
Načítám...
Načítám...