01.10.2018

Prezident Miloš Zeman předal finanční dar v hodnotě 2 300 000 korun Fondu ohrožených dětí

Vážený pane řediteli, vážená paní ředitelko,

jsem rád, že vás mohu opět přivítat jako každý rok na Pražském hradě.

Vzpomínám si na výrok Davida Camerona, který říkal: „Parlamentní demokracie je krásná, jenom kdyby každý rok nebyly volby." A já bych tento výrok parafrázoval a řekl bych, parlamentní demokracie je krásná, a když na účtech něco zůstane, zaplaťpánbůh, že to můžeme dát těm nejpotřebnějším, což jsou v daném případě děti. Na mém volebním účtu zbyly čtyři miliony šest set tisíc korun. Rozdělil jsem tuto částku na dvě poloviny, ale ujišťuji vás, že obě poloviny se dostanou dětem. Jedna prostřednictvím Klokánků a druhá prostřednictvím nadace mé ženy, kde mimo jiné je dotace autu, protože postižené děti potřebují auta, a tak dále a tak podobně.

Nicméně když už jsme s panem ředitelem tady, rád bych konstatoval, že pomoc Klokánkům nemůže být redukována pouze na dary prezidenta republiky. Tato pomoc by měla být systematická. Vážím si toho, že paní bývalá ministryně práce a sociálních věcí, paní Němcová zřídila pracovní skupinu právě na pomoc těmto ohroženým dětem. A pan ředitel mě informoval o tom, že nová paní ministryně paní Maláčová tuto pracovní skupinu zrušila. Překvapilo mě to, protože od sociální demokratky bych nic takového neočekával a předpokládám, že v dohledné době o tom s paní ministryní budu mluvit.

Nyní už mně dovolte, abych předal panu řediteli tento šek, to je ta zmíněná polovina výnosu z volební kampaně při prezidentské volbě a popřál Klokánkům, aby se jim dařilo, aby byli šťastni a aby měli radost ze života.

 

 

Fotogalerie

Zobrazit všechny aktuality

Přispět pro
Nadační fond Miloše Zemana

Předem bychom Vám chtěli poděkovat za Váš zájem o zaslání finančního daru Nadačnímu fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana.

V současné době je možné přispět zasláním Vašeho daru bankovním převodem na účet fondu č. 123123/6000
Děkujeme!
Načítám...
Načítám...