07.04.2021

Předání roušek, injekčních stříkaček a dezinfekce pro ÚVN a podpora očkování

Kateřina Zemanová a poradce prezidenta prof. Roman Prymula včera vyjádřili podporu vakcinaci proti onemocnění COVID-19. Před Očkovacím centrem pražské Ústřední vojenské nemocnice se sešli s účastníkem mise v Kábulu a neurologem plk. MUDr. Liborem Vašinou, který se chystal podstoupit už druhou vakcinaci. Spolu s náměstkem ředitele pro léčebnou a preventivní péči MUDr. Ivanem Jeřábkem zdůraznili potřebu očkování jakožto účinné zbraně proti koronavirové pandemii. 

Kateřina do ÚVN samozřejmě nepřijela s prázdnou – za Nadační fond prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana předala ÚVN darem roušky, dezinfekci a injekční stříkačky od firmy Medilab České Meziříčí.

Kateřina Zemanová chápe, že mnoho lidí přijímá očkování proti covidu s určitými rozpaky či obavou. „Spousta lidí má pocit, že očkování je něco, čeho se musí bát. Snažíme se informace o potřebě očkování šířit dál. Já sama ještě naočkovaná nejsem, protože ještě na vakcínu nemám nárok. Kdybych ale teď odjela zpět do Londýna, kde je proočkovanost vyšší, přišla bych na řadu asi tak za měsíc. Ale v současné době zůstávám na homeoffice v Čechách, tak doufám, že se brzy zadaří celý proces zrychlit a očkování absolvuji tady. Velice si vážím toho, že se akce zúčastnil i pan profesor Prymula, jehož přítomnost jakožto epidemiologa přidává naší výzvě k očkování na důležitosti,“ sdělila dcera prezidenta.

 

Fotogalerie

Zobrazit všechny aktuality

Přispět pro
Nadační fond Miloše Zemana

Předem bychom Vám chtěli poděkovat za Váš zájem o zaslání finančního daru Nadačnímu fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana.

V současné době je možné přispět zasláním Vašeho daru bankovním převodem na účet fondu č. 123123/6000
Děkujeme!
Načítám...
Načítám...