01.07.2022

Pomáháme českým nemocnicím

I v prvním pololetí roku 2022 jsme pomáhali českým nemocnicím, které se stále vzpamatovávají z pandemie koronaviru.

Ve spolupráci se společností PROMA REHA mohl Nadační fond prezidenta republiky poskytnout Nemocnici Říčany dvě zdravotnické postele na JIP oddělení. Lůžka budou přínosem nejen pro pohodlí pacientů na intenzivní péči, ale usnadní práci i zdravotnickému personálu říčanské nemocnice. 

V červnu se Kateřina Zemanová zúčastnila charitativního dětského dne „Setkání zázraků“ uskutečněného u příležitosti desátého výročí založení Centra fetální medicíny. Centrum se jako jediné v ČR a SR zabývá operacemi ještě nenarozených dětí v časných týdnech gravidity a řeší komplikace, které se do nedávné doby řešit nedaly. Jednalo se o setkání dětí, které se narodily díky tomuto centru.

U příležitosti tohoto významného dne Kateřina Zemanová oficiálně předala šek na 100 000 Kč Ústavu pro péči o matku a dítě. Daný příspěvek pro svou nemocnici získal gynekolog MUDr. Patrice Awonseba Baba Musah, když se minulý rok stal vítězem druhého ročníku soutěže „Anděl mezi zdravotníky“, jejíž je Kateřina Zemanová patronkou. 

Kateřina se k těmto akcím vyjádřila následovně: „Jsem moc ráda, že prostřednictvím fondu můžeme i nadále pomáhat zdravotnickým zařízením. Pandemie nyní sice naštěstí opadla, ale její důsledky budeme pociťovat ještě dlouho, proto si myslím, že je důležité nezapomínat na ty, kteří nám pomáhají a jsou po našem boku, když je nám nejhůř. Říkám to v každém rozhovoru – zdravotníci jsou pro mě hrdinové a tyto akce jsou hlavně o nich,“. 

 

 

Fotogalerie

Zobrazit všechny aktuality

Přispět pro
Nadační fond Miloše Zemana

Předem bychom Vám chtěli poděkovat za Váš zájem o zaslání finančního daru Nadačnímu fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana.

V současné době je možné přispět zasláním Vašeho daru bankovním převodem na účet fondu č. 123123/6000
Děkujeme!
Načítám...
Načítám...