25.02.2021

Kateřina Zemanová předala stovky roušek, dezinfekcí, krémů a vitamínů

Na dvoudenní okružní jízdu po Královehradeckém a Olomouckém kraji a po Praze se ve jménu Nadačního fondu Miloše Zemana vydala dcera prezidenta Kateřina Zemanová. Podpořila pracovníky zdravotnických a sociálních zařízení ve vybraných místech, přivezla jim roušky, dezinfekce a krémy na ruce, vitamíny a drobné občerstvení. 

První zastávkou byla Fakultní nemocnice Bulovka, kde Kateřina Zemanová, jakožto patronka 1. ročníku projektu Anděl mezi zdravotníky, společně s ředitelem projektu Davidem Novotným a 3. vítězkou MUDr. Kristýnou Herrmannovou předala nemocnici 2 000 roušek a dezinfekční prostředky od společnosti Medilab, vitamíny Nutricius, regenerační krémy na ruce značky Ryor a drobné občerstvení ve formě kávy, čajů, zdravých svačin a ovoce. „Je pro nás čest, že přijela Kateřina Zemanová, a je to vědomí toho, že na nás někdo myslí a že se práce zdravotníků nebere samo sebou. Nyní je práce extrémně těžká, zdravotníci si zaslouží velkou péči a úctu,“ uvedla MUDr. Hana Roháčová, Ph.D z Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí. Setkání se zúčastnila také náměstkyně ošetřovatelské péče Fakultní nemocnice Bulovka Mgr. Soňa Mendlová

Dalším cílem cesty byla společnost Medilab v Českém Meziříčí, která dvoudenní projekt velmi štědře podpořila darováním stovek roušek a dezinfekcí Nadačnímu fondu prezidenta republiky. Zde si Kateřina Zemanová v doprovodu majitele firmy Roberta Zaketoviće prohlédla linku na výrobu vysoce kvalitních ústenek

V Náchodě čekaly Kateřinu Zemanovou dvě zastávky. Jedna v Domově pro seniory Marie s panem ředitelem Jaromírem Vejrychem, kam také směřovala nadační pomoc ve formě zdravotnických potřeb, vitamínů a občerstvení, a druhá na Střední odborné škole sociální a zdravotnické – Evangelické akademii v Náchodě s panem ředitelem Davidem Hanušem.

„Nechci vyzdvihovat jedno zařízení nad druhé, protože už jenom to, že jsme na dva dny dovedli s Davidem Novotným spojit síly a podařilo se nám navštívit některé nemocnice, centra a školu, je pro mě velkým potěšením. Bylo vidět, že lidé svou práci dělají srdcem a jsem ráda, že jsem jim mohla poděkovat, popřát hodně sil a přivézt roušky a dezinfekce Medilab, vitamíny Nutricius, krémy Ryor a občerstvení,“ uvedla Kateřina Zemanová.

Ve Schrothových léčebných lázních v Dolní Lipové, kde se léčí pacienti po prodělání nemoci COVID-19, očekával Kateřinu Zemanovou a dary z Nadačního fondu nejen ředitel lázní Ing. Michal Dyntera a majitel Ing. Petr Lukáš, šéf firmy Proma Reha a zároveň viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský, ale i 2. vítězka projektu Anděl mezi zdravotníky Veronika Lukášová. Jednu z výher, lehátko od firmy Proma Reha v hodnotě 70 000 korun, věnovala Veronika právě lázním, kde pracuje. Setkání se také zúčastnili náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Ing. Jan Šafařík, Milena Sokolová – členka zastupitelstva Olomouckého kraje pro cestovní ruch a vnější vztahy a starosta Dolní Lipové Ing. Lubomír Žmolík. 

Další zastávkou bylo Alzheimercentrum v Pardubicích, kde Kateřina paní ředitelce Evě Kunátové opět předala dezinfekci, vitamíny, krémy na ruce a drobné občerstvení. 

Kateřina Zemanová nakonec nastínila i další plány, které by jménem Nadačního fondu Miloše Zemana chtěla uskutečnit. „Ráda bych v nejbližší době navštívila ještě další Alzheimercentra, podle toho jak nám to epidemiologická situace dovolí. Ještě mě David Novotný požádal, abych se stala patronkou také 2. ročníku soutěže Anděl mezi zdravotníky. Toho si moc vážím, protože on dovede ideálně propojit svoje znalosti s mými možnostmi a jsme schopni vytvořit přínosný projekt. Přislíbila jsem mu účast i na jeho další soutěži Muž roku, slyšela jsem, že i oni mohou pomoci, tak proč to nespojit zase do nějakého projektu,“ kula plány Kateřina Zemanová.

Fotogalerie

Zobrazit všechny aktuality

Přispět pro
Nadační fond Miloše Zemana

Předem bychom Vám chtěli poděkovat za Váš zájem o zaslání finančního daru Nadačnímu fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana.

V současné době je možné přispět zasláním Vašeho daru bankovním převodem na účet fondu č. 123123/6000
Děkujeme!
Načítám...
Načítám...