01.01.2022

Činnost fondu v roce 2021

Rok 2021 nebyl pro nikoho jednoduchý – celý svět se stále vypořádává s důsledky pandemie koronaviru, a Českou republiku navíc potkalo velké neštěstí v podobě tornáda na jižní Moravě. 

 

Nadační fond prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana se i v tomto roce mohl angažovat v pomoci potřebným. V roce 2021 jsme měli možnost poskytnout hmotnou pomoc zdravotnickým a pečovatelským zařízením ve formě roušek, které fondu v tisících darovala společnost Medilab, hygienických pomůcek, injekčních stříkaček, vitamínů, dezinfekcí a občerstvení pro zdravotníky. S výše zmiňovanými dary dcera prezidenta republiky Kateřina Zemanová navštívila například Fakultní nemocnici Bulovku, Domov pro seniory Marie, Schrothovy léčebné lázně, Ústřední vojenskou nemocnici a Alzheimercentrum v Pardubicích. 

 

Díky sponzorskému daru od společnosti PROMA REHA jsme mohli darovat chodítka Zdravotnímu ústavu paliativní a hospicové péče PAHOP, který jsme také podpořili částkou 20 000 Kč určenou na pořízení dodávky pro rozvoz objemných kompenzačních pomůcek k pacientům v terminálním stavu do jejich domácího prostředí.

 

Po domluvě s příslušníky Hradní stráže, kteří na příkaz prezidenta republiky pomáhali na místech zasažených červnovým tornádem, jsme zakoupili různé druhy nářadí, kvalitní pracovní rukavice, akumulátorové brusky a především velmi žádaná stavební kolečka. Zároveň fond zajistil občerstvení ve formě ledových káv, energetických nápojů a trvanlivých potravin pro dobrovolníky, složky IZS a vojáky.

 

Jako každý rok jsme samozřejmě podpořili i Fond ohrožených dětí. Letos Kateřina Zemanová navštívila Klokánky v Žatci a Chomutově, kde za fond předala hmotné dary, které jsou pro Klokánky nákladné. Na konci roku jsme na účet Fondu ohrožených dětí zaslali finanční dar v hodnotě 1 400 000 Kč určený na pomoc s pokrytím provozních nákladů Klokánků, jejichž cílem je nabídnout dětem přechodnou rodinnou péči namísto ústavní výchovy.

 

Přestože fond přišel o velkou část financování, jelikož jsme kvůli pandemii nemohli uskutečnit Reprezentační ples, který v minulých letech fondu těžil i přes milion korun, jsme i v roce 2021 mohli pomáhat. Velký vděk patří našim štědrým dárcům, kteří nám poskytovali jak finanční, tak i hmotné dary pro jednotlivá zařízení, díky nimž jsme mohli poskytnout pomoc v celkové hodnotě 1 643 641 Kč. 

Fotogalerie

Zobrazit všechny aktuality

Přispět pro
Nadační fond Miloše Zemana

Předem bychom Vám chtěli poděkovat za Váš zájem o zaslání finančního daru Nadačnímu fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana.

V současné době je možné přispět zasláním Vašeho daru bankovním převodem na účet fondu č. 123123/6000
Děkujeme!
Načítám...
Načítám...