12.05.2022

100 000 Kč pro evakuovaný dětský domov z Ukrajiny

Kateřina Zemanová navštívila Obecní úřad Loukov, kde jsou nyní dočasně ubytováni chlapci z Dětského domova rodinného typu Živá perla v Bortnykách, kteří museli uprchnout před válečným konfliktem na Ukrajině. 

 

V rámci své návštěvy se Kateřina setkala s ředitelem domova, panem Ruslanem Markivem, který učinil vše pro to, aby se všichni chlapci dostali do bezpečí v České republice a také s panem Václavem Keprtem – ředitelem Arcidiecézní charity Olomouc, která domov v Bortnykách podporuje již od roku 2005 a z velké části zajistila složitou evakuaci z Ukrajiny. 

 

Všech 28 chlapců má nyní v obci Loukov dočasné útočiště, avšak vzhledem k tomu, že vývoj konfliktu nelze předpovídat, domov potřebuje na území České republiky vhodné místo pro dlouhodobější pobyt. Arcidiecézní charita Olomouc vybrala vhodný objekt na Svatém Kopečku u Olomouce, který je však nutné vybavit nábytkem a veškerým vybavením. Proto z rozhodnutí prezidenta republiky bude pro tento účel domovu poskytnut příspěvek v hodnotě 100 000 Kč. Zároveň jsme nepřijeli s prázdnou – dovezli jsme různé sladkosti, čerstvé ovoce, zdravé sušenky i ping pongový stoleček.  

 

„Je opravdu obdivuhodné, jak statečně zvládají kluci situaci, která je i pro dospělé těžko uchopitelná. Zároveň mi přijde krásné, že obec Loukov v čele s panem starostou Zlámalem všechny přijala s otevřenou náručí a je vidět, že se klukům tady líbí. A jsem ráda, že může nadační fond poskytnout součinnost při zařizování dlouhodobějšího zázemí, “ řekla při příležitosti Kateřina Zemanová. 

 

Za Kateřinu Zemanovou a Nadační fond prezidenta republiky bychom chtěli poděkovat panu starostovi Zlámalovi, panu řediteli Keprtovi, panu řediteli Markivovi a všem chlapcům za vřelé přivítání a příjemně strávený čas. 

Fotogalerie

Zobrazit všechny aktuality

Přispět pro
Nadační fond Miloše Zemana

Předem bychom Vám chtěli poděkovat za Váš zájem o zaslání finančního daru Nadačnímu fondu prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana.

V současné době je možné přispět zasláním Vašeho daru bankovním převodem na účet fondu č. 123123/6000
Děkujeme!
Načítám...
Načítám...